ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ:ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ

2009-08-27 22:40

Κακή εμφάνιση και ήττα γνώρισε ο Εθνικός στην φιλική αναμέτρηση με τον Αία Σαλαμίνας. Οι «κυανόλευκοι» κινήθηκαν σε ρηχά νερά και απείλησαν ελάχιστα την εστία των γηπεδούχων. Το σκορ άνοιξε στο 40΄ ο Δελαπόρτας με σουτ, ενώ ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα ο Τσαμούταλης με πλασέ έγραψε το τελικό 2-0.

Αίας Σαλαμίνας: Βουτσινάς, Κένεντι, Βατίστας, Κοκλιώτης, Ματζιούρας, Ανέστης, Ραπτόπουλος, Καραχάλιος, Δελαπόρτας, Μιρτσέα, Παπαπαναγιώτου. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Σιέρα, Μπελώνης, Αδαμόπουλος, Τσάτσας, Τσολάκος, Σόουζα, Μήτσης, Τσαμούταλης, Ανδριανόπουλος

Εθνικός: Σουλογάνης, Παγώνης, Γκράιμς, Φαρινόλα, Μοσχογιάννης, Καρακώστας, Τσεμπερίδης, Σιλιγαρδάκης, Κωστάκης, Ροντρίγκο, Ζουαρί. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Σύρος, Τερλελής, Μπρούνο, Βιδάλης, Αλήμπα, Χαϊκάλης, Εμμανουηλίδης, Νικολόπουλος